Haber

Bodrum’da horladığı için meslektaşını bıçaklayarak öldüren güvenlik görevlisi, akıl sağlığı raporu için hastaneye sevk edildi.

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde horlaması için uyarıda bulunan meslektaşı Kenan Maral’ı (29) kaldıkları lojmanda uyurken 20 yerinden bıçaklayarak yaraladığı iddiasıyla tutuklanan özel güvenlik görevlisi Muzaffer Esen’in (28) avukatlarının avukatları, avukatlarının akli dengesinin yerinde olmadığını bildirdi. Talepleri üzerine Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine sevkine karar verildi.

Olay, geçen yıl 12 Aralık günü saat 06.00 sıralarında Yalıkavak Mahallesi’ndeki personel lojmanında meydana geldi. Bir otelin plajında ​​güvenlik görevlisi olan Kenan Maral, iddiaya göre aynı odada kaldığı meslektaşı Muzaffer Esen’i daha önce horladığı için uyardı. Olaya iki gün kala çiftin ortasında çıkan ‘horlama’ nedeniyle çıkan tartışma nedeniyle mesai saatleri değişti. Gece vardiyasında çalışan Muzaffer Esen, sabah saatlerinde pansiyona dönerken meslektaşı Maral’ı uykusunda 20 yerinden bıçakladı. Esen daha sonra polisi arayarak teslim oldu. Gözaltına alınan Esen, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak adliyeye sevk edildi.

‘Eşime ve bana küfür etti, onları öldürdüm’ Esen’in Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davası bugün başladı. Duruşmaya sanık Muzaffer Esen ve tarafların avukatları katıldı. Esen duruşmada ifadesinde, “Kenan bana ve eşime küfürler savurdu. Şaşkına döndüm. Masanın üzerindeki bıçakla ona saldırdım. Benden iriydi. İkimiz de yatağa düştük. Bıçaklamaya devam ettim.”

Esen’in avukatları ise müvekkilinin akli dengesinin yerinde olmadığını belirterek Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden rapor talep etti. Mahkeme heyeti, istenen raporun alınması için sanık Muzaffer Esen’in hastaneye sevkine ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 11 Ekim’e erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu