Teknoloji

Ünlü astronot neden kollarında 3 farklı saat taşıyor?

Buzz Aldrin, Ay’da yürüyen ikinci kişi Pazar günü Apollo 11’in tarihi lansmanının 54. yıl dönümünü Twitter’da bir selfie ile kutladı. Ne yazık ki takipçilerinin asıl ilgisini çeken bu kutlama ya da kahvaltı değildi. Bileklerine taktığı 3 farklı saat, kullanıcıların sorularının merkezinde yer alıyordu.

Bu merak uyandıran saat sayısının nedeni, alışılmadık bir gardırop sorunu ya da Ay’da öğrendiği bir şey değildi. Aldrin’e göre her zaman üç saat kullanır.

Web sitesinde yayınlanan bir röportajda, “ Bakın, bir tutarsızlık durumunda gerçek zamanı söyleyebilmek için tek sayıda saate ihtiyacınız var; 3 veya 5 gibidedi.

Bu kavramı uzayla ilişkilendirerek, gelecekteki NASA görevlerinde astronot mürettebat sayısına karar verirken kol saati stratejisini kullanması gerektiğini ekledi: “Mars’a çift sayıda insan göndermemeliyiz. Çünkü o zaman bir anlaşmazlıkta bir oylamada eşit oy sorunu olur.”

Fotoğraf, saatlerin zamanlarının eşleştiğini gösteriyor, ancak bu her zaman böyle değil. Aldrin böyle bir durumda 2 saatin gösterdiği zamanın gerçek zaman olacağını söylüyor.

karahalliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu