Haber

Sultangazi’de Kentsel Dönüşüm Binası Hırsızlar Tarafından Yağmalandı

SULTANGAZİ’de kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan bina hırsızlar tarafından adeta yağmalandı. İddiaya göre, binayı konaklama yeri olarak kullanan hırsızlar, kapıları, kombileri ve katlardaki kalorifer peteklerini çaldı.

Olay, İsmetpaşa Mahallesi’ndeki 5 katlı binada meydana geldi. Sultangazi Belediyesi tarafından dayanıksız olduğu belirlenen bina mayıs ayında boşaltılmıştı. Ancak bina, mahalle sakinlerinin anlaşmazlığı nedeniyle yıkılamadı. Yıkılamayan bina hırsızların mekanı oldu. Binadaki dairelerin çelik kapılarını levye, tornavida ve anahtarla kıran hırsızlar, kapılar, kombiler, kalorifer petekleri, elektrik tesisatı, su tesisatı gibi tüm değerli eşyaları çaldı. Binayı incelemeye gelen daire sahibi Okan Üngörmüş hırsızları fark etti.

“‘BURADAN GİT’ DEDİLER”

Yaşananları anlatan Üngörmüş, “Yaklaşık 1 yıl önce zabıta ekipleri gelip binanın 1999’dan önce yapıldığını ve hasarlı olduğunu, binayı boşaltmamız gerektiğini söylediler. Performans analizi yaptırdık. Sonuç çıkmadı. iyi kötü.Doğalgazımızı kestiler.Bundan dolayı binayı boşaltmak zorunda kaldık.Altı hissedarla bu süre içinde anlaşamadık.Bu nedenle yıkamadık.I bugün motorsikletimle buradan geçiyordu dış kapının açık olduğunu gördüm kapının açık olduğunu görünce koşarak içeri girdim içeride 3-4 kişi vardı yanıma gelip ‘ Burada ne yapıyorsun?’ Bana sordular binanın sahibiyim dedim sonra bana ‘git buradan’ dediler ondan sonra binayı terk edip kaçtılar binayı resmen yağmaladılar kombi petek doğalgaz doğalgaz soba elektrik kabloları şantiyeler A’dan Z’ye bina ile alakalı.Bütün eşyaları çalmışlar.Arkadaşlar güzel kadro yapmışlar.Gerçekten başarılı arkadaşlarmış.Kapıları kırmışlar ve binada sağlam hiçbir şey bırakmamışlar.Tam anlamıyla talan etmişler. Bir apartmanın bir odasına da yatak koydular, perde çektiler. Hem burada uyudular hem de uyuşturucu kullandılar. Binayı mesken edindiler. Yaptılar, kiraya vermiyorlar” dedi.

“KONT VE BURADA YAŞANDI”

Binada dairesi bulunan Adem Kılınç, “Depremin durağan olmadığı söylendi. Yıkılır umuduyla burayı boşalttık. Ortada hırsızlar evimize girdi. Kazanımızı çaldılar.” , petek, eşya, kapılarımızı kırdılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu