Haber

YTP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz: “Seçimin ertelenmesi için YSK’ya başvuracağız”

Yeni Türkiye Partisi (YTP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, “Bu seçim bir süre ertelenmeli. Bu koşullarda vatandaşlarımızdan sağlıklı bir seçim yapmasını beklemek haksızlık olur. Ertelenmesi için YSK’ya başvuracağız. seçimler.”

YTP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, “Türkiye çok kritik bir dönemden geçiyor. Bu kritik dönemde bir yandan deprem bir yandan seçim ve altılı masala meşgulüz ne yazık ki bilmiyoruz. Ege ve Akdeniz’le birlikte Suriye’de de oluyor, doğallığı bile bilinmeyen bir dizi depremin etkisiyle sessiz bir esaret içinde yaşıyor.

Ülkeyi zorlu bir sürecin beklediğine dikkati çeken Yılmaz, “Muhalefetin bütün bu gündemi bir kenara bırakıp, halkın acısını hiçe sayarak kendi içinde cumhurbaşkanlığı ve genel başkan yardımcılığı pazarlığı yapması, son derece büyük bir mücadele olduğunu gösteriyor. Ülkeyi zorlu bir süreç bekliyor. Türkiye bu seçimi bir süreliğine de olsa ertelemeyi düşünmeli” dedi. taşları yerine oturtmak açısından doğru olacaktır” dedi.

Bu seçimin bir süre ertelenmesi gerektiğini kaydeden Yılmaz, “Bu koşullarda vatandaşlarımızdan sağlıklı bir tercih yapmasını beklemek haksızlık olur. Seçimlerin ertelenmesi için YSK’ya başvuracağız.” – İSTANBUL

haberkigi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu