Teknoloji

Yerli otomobil Togg’dan değerli gelişme! Sonlu bir sayı üretilecek

Togg’dan yaptığı sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel üretilen “100. Yıla Özel Seri” Togg akıllı cihazı 2023 ile sınırlı erişim hakkı ve daha fazlası Trumore’da. İndirin, dijital varlık cüzdanınızı oluşturun, NFT açık artırmasını bekleyin.”

Togg’s Trumore uygulaması, Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak üretilecek ve müzayedeye çıkarılacak olan ve 2023 koleksiyonluk NFT koleksiyonunun ön siparişe katılma ve sırasını belirleme hakkı sunacağını da duyurdu. akıllı cihazlar.

4 FARKLI NFT SEÇENEĞİ OLACAK

100. Yıla Özel Seri NFT’lerden birine sahip olanlar, satın aldıkları NFT ile aynı seri numarasına sahip 2023 Togg akıllı cihazları da sipariş etme hakkına sahip olacak. Bu haklar sayesinde NFT sahipleri, ön sipariş tarihi geldiğinde Togg akıllı cihazını sipariş edebilecek ve toplaması pahalı olan 2023 Togg akıllı cihazlarından birine sahip olabilecek. Ön siparişi verilen Togg akıllı cihazının NFT sahibi tarafından teslim alınmasından sonra söz konusu NFT, Togg akıllı cihazının platformunda saklanmaya devam edecektir.

2023 ADET İLE SINIRLI

Trumore uygulamasını indirip Tru.ID oluşturan kullanıcılar, dijital varlık cüzdanlarına aktardıkları AVAX dijital varlıkları ile aynı alanda olacak. ”NFT Satın Alma Platformu”Müzayedede sadece bir NFT’ye teklif verebilen ve müzayedeyi kazanarak 1’den 2023’e kadar sayıları temsil eden NFT’ye sahip olanlar, bu numaranın işlendiği akıllı cihaz için ön sipariş hakkı da satın almış olacak.

Örneğin, 1923 numaralı NFT’yi açık artırma veya doğrudan satın alma yoluyla satın alan bir kullanıcı, ön dekoratif panel, akıllı cihaz anahtarı ve bagaj kapağına işlenmiş özel seri akıllı cihaz için ön sipariş vererek öncelikli olarak teslim edilecek ve akıllı cihazın sahibi olacaktır. bu seriden ilgili numaraya sahip cihaz. Bu akıllı cihazların koltukları da seri üretimden farklı. ”yüz. Yıl Özel Seri Amblemi”işlenerek üretilecektir. ”yüz. Yıla Özel Seri”Togg akıllı cihazlar Anadolu ve Gemlik renk seçenekleriyle sadece NFT sahiplerine sunulacak.

NFT’ye NASIL Sahip Olunur?

Trumore platformunda çok yakında satılacak olan ve AVAX ile satın alınabilen NFT’ler için ‘NFT Satın Alma Platformu’nda NFT listeleme ekranına girilerek satın alma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Müzayede sırasında ilgili NFT’ye en yüksek teklif verilmesi durumunda ön sipariş hakkı teklif sahibine ait olacaktır. Kullanıcılar, uygulamada ‘satın al’ düğmesine dokunarak, açık artırmanın bitmesini beklemeden ilgilendikleri NFT’yi satın alabilecekler. Bir Tru.ID kullanıcısı yalnızca bir adet 100. Yıldönümü Özel Serisi NFT eserine sahip olabilecektir.

İLK SİPARİŞLER NE ZAMAN VERİLECEK?

Togg CEO’su Gürcan Karakaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hedefimize giden yolda şubat ayında ön siparişleri açacağız ve ilk akıllı cihazlarımızı ilk çeyreğin sonunda kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız. 2023 yılı boyunca bireysel kullanıcılara öncelik vererek siparişleri teslim edeceğiz. Trumore platformu üzerinden bir Togg akıllı cihazı için ön sipariş verme hakkı siz olun.”

KAMU KURUMLARINA 30 BİN TOGG SATIN ALINACAK

Öte yandan Togg için kamu alım garantisi devreye giriyor. 2035 yılına kadar 30 bin araç devlet kurumlarının kullanımında olacak. İlk alım bu yıl yapılacak.

Hükümet Malzeme Ofisi, Togg’un kamu alımlarını yönetecek. Kamu ihale garantisinde takvimde netlik kazandı. İlk etapta Togg’un C segmenti SUV modeli devlet kurumlarının araç envanterinde yerini alacak.

Togg, bu yıl şirketlere 500 araba satacak. 2035 yılı sonuna kadar 9.500 adet C segmenti SUV araç filosuna katılacak. Togg ailesinin ikinci modeli olan sedandan 4.750 adet satın alınacak. Ticari modelin alınmasıyla birlikte bu sayı 30 bine ulaşacak.

TOGG NASIL ŞARJ EDİLİR?

Togg’un ihtiyaç duyacağı şarj istasyonları ülke genelinde yaygınlaştırılıyor. 2023 yılında ilk yerli ve milli elektrikli otomobil yollara çıktığında farklı durumlarda şarj edilmesi mümkün olacak.

Togg yoldayken, elektriğin olduğu her yerde güvenle şarj edilebilir. Şarj için farklı seçenekler var.

Togg Akıllı Cihaz Mühendisi Eren Uyanık, Togg’u şarj etmenin yollarını anlattı. Uyanmak, “Birinci ve en basit yol şarj kablosu kullanmak. Bu sayede elektriğin olduğu her yerde arabanızı şarj edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şarj kablonuzu arabanın bagajından çıkarıp prize takmak. önce prize sonra arabaya”dedim.

DUVAR TİPİ ŞARJ İSTASYONLARI

Bir diğer seçeneğin de duvara monte şarj istasyonları olduğunu söyleyen Uyanık, şunları kaydetti: “Evinizde, apartmanınızda, sitenizde ve alışveriş merkezlerinde rahatlıkla bulabileceğiniz bu kutular sayesinde aracınızı güvenli ve hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Kablonuzun bir ucunu şarj cihazına diğer ucunu da arabanızın şarj soketine takın. İmkanınız varsa evinize bu cihazlardan birini almanız en sağlıklı yoldur.”

KAMU ŞARJI

Eren Uyanık, son alternatif olarak halka açık yerlerdeki yüksek performanslı şarj istasyonlarını işaret etti. “Bu istasyonlardaki kablolar tıpkı benzin istasyonlarındaki gibi cihaza entegredir. Ekstra bir kablo taşımanıza gerek yoktur. Diğer istasyonlara göre çok daha güçlü olduğu için aracınızın akü doluluk oranını yüzde 20’den yüzde 80’e çıkaracaktır. 25 dakikada yüzde.”

ŞARJ SÜRELERİ PİL KAPASİTESİNE GÖRE FARKLI OLABİLİR

Batarya kapasitesi hakkında bilgi veren Uyanık, “Fişli şarj kablosuyla ortalama 300 kilometre menzile 24 saatte, duvara monte şarj istasyonuyla 3-6 dakikada ve yüksek performanslı şarj istasyonuyla saatte 30 dakikadan kısa sürede ulaşabilirsiniz”dedim.

TOGG’UN C-SEDAN VE CX COUPE MODELLERİ

Togg, ilk akıllı cihaz olan C-SUV’un banttan çıkmasının ardından C-Sedan ve CX Coupe modelleri için çalışmaların planlar dahilinde devam ettiğini duyurdu.

Togg’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “İlk akıllı cihazımız C-SUV’u açarken, planlarımız doğrultusunda çalışmaları devam eden C-Sedan ve CX Coupé’yi size tanıtmak istedik.”söylendi.

TOGG’UN AKILLI CİHAZ TEKNOLOJİLERİNDE QUALCOMM TESTLERİ KULLANILACAK

Türkiye’nin global teknoloji markası Togg, 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sunacağı ilk doğal elektrikli akıllı cihazı C-SUV’de Snapdragon Dijital Kokpit Platformlarını kullanacak.

Togg, C-SUV’nin bilgi ve eğlence sistemini Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile güçlendirecek. Akıllı cihaz, bilgisayarlı görü güçlendirmesi, yapay zeka yetenekleri, entegre ve her zaman uyarlanabilir kokpit sistemi, gelişmiş grafikleri ve araç içi multimedya deneyimleri sayesinde kullanıcılarına daha konforlu, bağlantılı ve kesintisiz bir sürüş deneyimi sunacak.

C-SUV SON DERECE YETENEKLİ BİR AKILLI CİHAZ OLACAK

Togg’un teknolojisi, C-SUV’yi çevre ile bağlantı kurabilen, çözümler üretebilen ve bu çözümleri kullanıcıya somut işler ve hizmetler olarak sunabilen akıllı bir cihaza dönüştürüyor. C-SUV’u bağlantılı olmanın bir adım ötesine taşıyan bu teknoloji, akıllı konut cihazları ve akıllı şehirlerdeki diğer tüm IoT cihazları ile entegre çalışarak hem kullanıcıların hem de yolcuların hayatını kolaylaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu