Haber

Vizyon toplantısında dikkat çekti! CHP’li Hacer Foggo’nun 2015’teki paylaşımı tartışma konusu oldu

Hacer Foggo, İstanbul Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen CHP’nin 2. Yüzyıla Davet mitinginin öne çıkan isimlerinden biriydi.

2015 YILINDAKİ PAYI TARTIŞMA YARATTI

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran görüşmenin ardından herkes Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu. ekonomiAlanında danışmanlık yapan Foggo’nun biyografisini merak edip internette araştırmaya başlarken 2015 yılında yaptığı bir sosyal medya paylaşımı büyük tartışmalara neden oldu.

“44 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ” NOTU DÜŞTÜ

Jandarma Özel Harekat’ın Hendek operasyonları sırasında bir sınıfta çekilen ve tahtada “J.Ö.H. savaş istemiyoruz Çocukları Öldürmenizi İstemiyoruz!” 44 çocuk inisiyatifle öldürüldü” notunun düştüğü görüldü.

SOSYAL MEDYAYA YAYINLANIN

Foggo’nun 7 yıl önce yaptığı paylaşım, vizyon toplantısının ardından yeniden gündeme gelirken, sosyal medyada da çok sayıda kullanıcının tepkisini çekti.

HACER FOGGO KİMDİR?

CHP’nin ekonomi alanındaki danışma kadrosunda yer alan ve derin yoksulluk alanındaki çalışmalarıyla tanınan Hacer Foggo, Tokat’ın Zile ilçesinde doğdu. Hacer Foggo, insan hakları konularına ağırlık veren çeşitli gazete ve dergilerde 15 yıl muhabirlik yaptı. 2003 yılından bu yana kentsel yoksulluk konusunda çalışıyor. 2006 yılında kentsel dönüşüm projeleri nedeniyle Romanların yerlerinden edildiği Sulukule, Küçükbakkalköy, Kağıthane’de aktivist olarak taraf oldu, davalar açtı.

UĞUR MUMCU’ya Dayanışma Ödülü

Sosyo-ekonomik nedenlerle okula devam etmeyen ve okulu bırakan çocuklar için 2016 yılında Çimenev Bilim ve Sanat Merkezi’ni kurdu. Pandemi döneminde 18 Mart 2020’de arkadaşlarıyla birlikte Derin Yoksulluk Ağı’nı kurarak temel ihtiyaçlarına ulaşamayan 3 binden fazla aileye gıda, tablet vb yardımlarda bulundular. gönderildi. Derin yoksulluk konusunda yerel yönetimler, siyasi partiler ve halkla toplantılar yaptı ve önerilerde bulundu. Mart 2022’de CHP Yoksullukla Dayanışma Ofisi’nin kurucusu ve koordinatörü olarak ülke genelinde yoksullukla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Uğur Mumcu 2022 yılında Dayanışma Ödülü’nü almıştır. Kırmızı Püskül adlı bir çalışması ve Askıya Alınmış Hayatlar – Yoksulluk Günlükleri adıyla yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu