Haber

Smart City, Smart Park hakkında konuştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Teknopark iş birliği ile farkındalık yaratmak ve bilgi paylaşmak amacıyla 4. Akıllı Şehir Buluşmaları’nı gerçekleştirdi.

Alanında uzman katılımcı ve bürokratların yer aldığı Akıllı Şehir Buluşmaları’nda akıllı otopark sistemlerine dair birbirinden değerli konular tartışılırken, ‘sulama, aydınlatma, SCADA, park güvenliği, fonksiyonellik, enerji yönetimi ve verimliliği’.

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Emre Yaylagül yaptığı konuşmada, Teknopark bünyesinde yönetimin yanı sıra firmalar, akademisyenler, öğrenciler ve belediye çalışanlarının da bulunduğunu belirtti.

“ŞEHİRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Açık Bilgi Portalı projelerinin son testlerinin yapıldığını dile getiren Yaylagül, “Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi tarafından tutulan bazı dijital bilgilerin açık bilgi portalı ile paylaşılıp kullanılması amacıyla açık veri portalı projemiz tamamlandı. akademik dünya, özellikle bilimsel çalışmalarda. Son testlerimiz devam ediyor, yayınlamak üzereyiz. Bundan sonraki süreçte amacımız akademik dünya başta olmak üzere daha bilimsel bir yayın üretmek ve bu şehirle ilgili yayın sayısını artırmak olacaktır. Bilimi kullanarak şehrimizi birlikte yöneteceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki ve kent genelindeki park, bahçe ve yeşil alanla ilgili bilgiler aktaran Park Bahçe ve Ağaçlandırma Daire Başkanı Mustafa Türkmen, “Bilgi İşlem Daire Başkanımız bizi bilgilendirince çok sevindik. bu programı düşündüğünü söyledi. Çünkü arıyorduk. Başkanımız sağ olsun katılımcıları da bu konuda serbest bıraktı. Katılımınızdan çok memnun kaldım, teşekkür ederim” dedi.

“AKTİF YEŞİL ALAN 3 MİLYON METREKARE”

Büyükşehir Belediyesi’nin şu anda 30 bin metrekareden büyük 30 parkı olduğunu belirten Türkmen, “6 adet hobi bahçesi var. İki tane daha inşa ediliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin aktif yeşil alanı 3 milyon metrekare, pasif alanlar da dahil olmak üzere şehrimizdeki yeşil alan 24 milyon metrekare. Dolayısıyla kişi başına 17 metrekare yeşil alan kalıyor gibi görünüyor” dedi.

Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç, Erciyes Teknopark olarak Anadolu’nun en büyük teknokenti olduklarını vurgulayarak, “270’in üzerinde firmaya ev sahipliği yapıyoruz. Bölgemiz 1. bölgemiz, yaklaşık 153 dönüm arazi üzerindeyiz. 2023 yılı ile birlikte bu yıl 2. bölgemiz olan Kayseri Üniversitesi karşısındaki arazide inşaatımıza başlayacağız. Ön projelerimiz bitti” dedi.

Dalkılıç, Erciyes Teknopark’ın çalışmalarından da bahsetti.

Ayrıca programda Ağaçlandırma ve Bakım Şube Müdürü Cüneyt Canıdemir ve Sulama Sistemleri Şefi Kemalettin Doğan katılımcılara park ve bahçeler, bilişim ve teknolojiye olan ilgi, suyun değeri, verimli kullanımı hakkında bilgiler verdiler. kullanım, otomatik ve damla sulama.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu