Haber

Nevşehir’de Şok Uygulama: 11 Kişi Tutuklandı

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genel güvenliği ve kamu düzenini sağlamak amacıyla kentin bazı bölgelerinde şok uygulamaları gerçekleştirdi.

Uygulamalarda 63 araç ve 201 kişi denetlendi. Ayrıca 9 araca çeşitli gerekçelerle ceza verilirken, 4 araca ise trafikten men cezası verildi.

1 haftada 11 kişi tutuklandı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri şüpheli kişi ve araçlar üzerinde inceleme yaptı. Geçtiğimiz hafta 1 “Açık Hırsızlık” ve 2 “Dolandırıcılık” davasında toplam 3 kişi hakkında dava açılırken, 1 “Kasten Yaralama-Yağma-Mala Zarar Verme” olayı ve daha önce yaşanan bir “Mala Zarar Verme-Tehdit” olayıyla ilgili 3 kişi hakkında dava açıldı. ” olay. Yetkili makamlarca 1’i kişi olmak üzere toplam 4 kişi gözaltına alındı.

Ayrıca yürütülen çalışmalarda kayıp olarak aranan 6 kişi bulunurken, aranan 16 kişi de yakalandı. Yakalananlardan 7’si ilgili makamlarca tutuklandı. Soruşturmada 1 adet kurusıkı tabanca ve 50 adet fişek ele geçirilirken, 2 kişi hakkında ise “Dur İkazına Uymamak ve Ehliyetsiz Araç Kullanmak” suçundan cezai işlem uygulandı. – NEVŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu