Yaşam

Moschino’nun Yeni Kreatif Direktörü

Fotoğraf: @adrianappiolaza

Adrian Appiolaza, Moschino’nun yeni kreatif direktörü olarak açıklandı. Buenos Aires doğumlu tasarımcı, 22 Şubat’ta Milano Moda Haftası’nda ilk kez sahneye çıkacak. Appiolaza, geçen Mart ayında markadan ayrılan Jeremy Scott’tan sonra görevi devralan Davide Renne’nin yerini alacak. Renne geçen yılın sonlarında, takıma resmi olarak katıldıktan sadece on gün sonra beklenmedik bir şekilde vefat etti.

51 yaşındaki Appiolaza’nın yirmi yılı aşkın deneyimi var ve bu deneyim, tasarımcının Phoebe Philo’nun Chloé’sine işe alındığı Central Saint Martins’in ardından özgeçmişiyle başladı. Daha sonra Marc Jacobs yönetimindeki Miu Miu ve Louis Vuitton gibi çeşitli markalarda zaman geçirdi ve ardından Clare Waight Keller yönetiminde kadın hazır giyim tasarım direktörü olarak Chloé’ye döndü. Şimdi aynı zamanda tasarım müdürü olarak da görev yaptığı Loewe’den Moschino’ya geliyor. Appiolaza, yeni görevinde Moschino’nun kadın, erkek ve aksesuar koleksiyonlarını denetleyecek ve aynı zamanda Aeffe SpA İcra Kurulu Başkanı Massimo Ferretti’ye rapor verecek.

Ferretti yaptığı açıklamada, “Adrian’ın patlayıcı yaratıcılığını, Moschino markasının tarihini her zaman tanımlayan unsurlar olan enerji ve coşkuyla dolu bir kişilik olarak hemen fark ettim.” dedi. “Adrian’a bizimle birlikte büyük bir başarı hikayesi yaratması için en iyi dileklerimi gönderiyorum.”

Göreve atanmasının ardından Appiolaza, tesisin kurucusu Franco Moschino’ya uzun süredir duyduğu hayranlığı dile getirerek şunları yazdı: “Onun kreasyonları sadece kıyafetler değildi, aynı zamanda zamanının statükosuna ilişkin bir tekstil yorumuydu.” Şöyle devam etti: “Benim görevim, Franco Moschino’nun hepimize açtığı pencereyi dünyaya açmak olacak; bundan daha büyük bir onur olamaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu