Yaşam

Mısırlı milyoner işadamı Mohamed Al Fayed hayatını kaybetti

Mısırlı milyoner işadamı Mohamed Al Fayed, oğlu Dodi’nin Prenses Diana ile birlikte ölmesinden 26 yıl sonra dün 94 yaşında hayatını kaybetti.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın ünlü mağazası Harrods ve Fulham futbol kulübünün eski sahibi Mısırlı milyoner işadamı Mohamed Al Fayed, dün 94 yaşında hayatını kaybetti. Al Fayed’in oğlu Dodi Al Fayed, 31 Ağustos 1997’de hayatını kaybetti. Fransa’da Prenses Diana ile trafik kazası geçirdi.

Fulham futbol kulübü dün yaptığı açıklamada, “Fulham’daki herkes, eski Sahibimiz ve Yönetim Kurulu Liderimiz Mohamed Al Fayed’in ölümünü öğrendiğinde inanılmaz derecede üzüldü. Kulübümüz ve kulübümüz için yaptıklarından dolayı Mohamed’e şükran borçluyuz. Blood artık bu kasvetli zamanda ailesinin ve arkadaşlarının yanında.” sözlerine yer verdi.

Forbes’a göre Al Fayed’in serveti Kasım 2022’de 1,9 milyar dolardı ve Prenses Diana ile oğlu Dodi’nin ölümüne yol açan araba kazasının İngiliz istihbarat servisi tarafından planlandığını iddia ediyordu.

20 Ocak 1929’da İskenderiye’de doğan Al Fayed, iş hayatına Mısır’da başladı ve daha sonra Suudi Arabistanlı milyoner Adnan Kaşıkçı’nın kız kardeşi Semira Kaşıkçı ile evlendi. Al Fayed’in oğlu Dodi, 1981 yılında Ateş Arabaları filminin yapımcısı oldu ve film 4 Oscar kazandı.

haber-gorele.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu