Haber

Milliyetçi hareketin önderi Türkeş, ölümünün 26. yılında KKTC’de anıldı.

Milliyetçi Hareket Genel Başkanı ve MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, ölümünün 26. yılında doğduğu yer olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da da anıldı.

KKTC İdeal Ocakları tarafından düzenlenen anma etkinliği, Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı (TİKA) tarafından restore edilerek müzeye dönüştürülen Alparslan Türkeş’in doğduğu evde gerçekleştirildi.

Etkinliğe KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Güçlü Töre ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nun yanı sıra her iki ülkeden milletvekilleri, siyasetçiler ve çok sayıda akademisyen katıldı.

Töre, etkinlikte yaptığı konuşmada, lise yıllarından beri Alparslan Türkeş’in yanında olduğunu ve ondan çok şey öğrendiğini belirterek, “Rahmetli Başbuğ’un öğrettiği gibi, milli ve manevi değerler idealine sahip gençler yetiştirilmelidir. . Türk gençliğinin ideali olmalıdır.” söz konusu.

Türkeş’in sadece Türkiye için değil, Türk ve Müslüman toplumlar için de önemli bir lider olduğunu kaydeden Töre, Alparslan Türkeş’in fikirleriyle onları aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu programda yaptığı konuşmada, Alparslan Türkeş’in Türk siyasi tarihi için önemli bir isim olduğuna dikkat çekerek, “Alparslan Türkeş’in davası var” ifadelerini kullandı.

Kuran-ı Kerim ve duaların okunduğu program iftarla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu