Haber

İstanbul’da belediyeler depremzedelere destek olmaya devam ediyor

İstanbul’da belediyeler, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde depremzedelere hijyen kitleri dağıttı. Belediyede çalışan kadınlar kendi imkanlarıyla deprem bölgesindeki kadınlara gönüllü olarak ulaştırılmak üzere kişisel bakım ürünleri içeren hijyen kiti paketleri hazırladı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve eşi Nezihe Usta da çalışmaları inceleyerek paketlerin hazırlanmasına yardımcı oldu.

Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesine depremzedelere takdim edilmek üzere hijyen setleri gönderildi.

Başkan Usta, yapılan çalışmaların çok anlamlı olduğunu belirterek, “Depremden etkilenen kadınlarımız ve depremde yetim kalan kızlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Esenyurtlu kadınlardan sallanan bölgedeki kadınlara hediye

Esenyurt Belediyesi’nin kadın çalışanları ve kursiyerlerinin el emeği ürünleri ve aldıkları hediyeler, 8 Mart Dünya İşçiler Günü’nde deprem bölgesindeki kadınlarla paylaşıldı.

Belediyenin kadın çalışanları, psikolog ve sosyologlardan oluşan bir ekiple birlikte deprem bölgesine giderek yaraların sarılmasına yardımcı oldu. Ekipler, depremden etkilenenlerin ihtiyaçlarına göre oluşturulan koli ve hediye paketlerini Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Sutaşı, Pınarbaşı ve Aknehir köylerindeki kadınlara teslim etti.

Depremzedelere manevi yardımda bulunan gruplar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu