Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Selçuk Bayraktar arasında ‘Kızıl Kızıl’ diyalogu

ensonhaber.com

Türkiye, üst ligde yer aldığı savunma sanayi alanında bir hayalini daha gerçekleştirdi.

Dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi ve Türkiye’nin en büyük askeri gemisi olan TCG Anadolu, törenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah. Parti Genel Başkanı Fatih Erbakan, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Sedef Tersanesi İcra Kurulu Başkanı Metin Kalkavan da katılan çok sayıda kişi arasında yer aldı.

TCG Anadolu, Donanmanın envanterine girdi

TCG Anadolu’nun Deniz Kuvvetleri’ne teslim törenine geminin uçuş güvertesindeki Bayraktar Kızılelma ve kanatları katlanabilen Bayraktar TB3 SİHA da katıldı.

Törenin ardından gemiyi gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer liderlerle Selçuk Bayraktar’ın ortasında dikkat çekici bir diyalog yaşandı.

“Selçuk, Kızılelma’yı ne zaman uçuracaksın?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gezide Bayraktar’a hitaben şunları söyledi: “Selçuk, Kızılelma’yı ne zaman uçuracaksın?”diye sordu.

Selçuk Bayraktar da Kızılelma’nın iniş kalkışının 2025 yılında yapılacağını bildirdi.

“İnşallah 2025 yılında Kızılay’ın iniş kalkışı gerçekleşecek”

Bayraktar, “İnşallah Kızıl Elma’nın iniş kalkışı 2025’te gerçekleşecek. Bir de Bayraktar TB3 var, o da 2024’te olacak. İlk uçuşunu bu yıl yapacak, sonra gemiye gelecek. Tatbikatın ardından o savaş uçağıyla başlayacağız. Kızıl Elma devam ediyor, üretimi de 2024’te başlayacak, şu ana kadar 2 adet üretildi. İkincisi gemide.”sözlerini kullandı.

Gözden kaçırma TCG Anadolu Gemisi TSK envanterine girdi Haberin Detayları
Bayraktar Kızılelma ve TCG Anadolu göreve hazır! Haberin Detayları
TCG Anadolu dünya gündeminde: Güç projeksiyonunda çığır açıyor Haberin Detayları

keciorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu