Haber

Teksas’ta silahlı saldırı: ‘Ateş etmeyi bırak, uyuyamıyoruz bebeğim’ diyen komşuları öldürdü

ABD’desonu gelmeyen silahlı saldırılar zincirinin son halkası Teksas’taoldu. Meksikalıvatandaş şüpheli Francisco Oropeza, bir bebeği uyutmaya çalıştığı için bahçede ateş etmeyi bırakmasını istemek Honduras komşularına ateş açtı. 8 yaşındaki bir çocuk da dahil olmak üzere beş kişi öldü. Kurbanların hepsi Honduraslı. Yani bu kez göçmen göçmeni vurdu.

Kurbanların kimlikleri belirlendi: Sonia Argentina Guzman (25), Diana Velazquez Alvarado (21), Julisa Molina Rivera (31), José Jonathan Casarez (18), Daniel Enrique Laso (8).

Katliam, Cuma gecesi Houston’ın kuzeyindeki San Jacinto İlçesindeki küçük Cleveland kasabasında.olmuş.

Polisin yaptığı incelemeye göre, alkollü olduğu tahmin edilen Oropeza, komşularının bebeği uyutmaya çalışırken ateş etmeyi bırakmasını istemelerine, “Burası benim mülküm, tek başıma ne istersem yaparım” yanıtını verdi. mülk.”

Her iki taraf da konutlarına döndükten sonra, Oropeza silahını doldurdu ve komşu konutun garaj yolundan aşağı yürüdü ve ateş etmeye başladı.

O sırada konutta toplam 10 kişi bulunuyordu. Yetişkin kurbanlar olay yerinde hayatını kaybederken, 8 yaşındaki erkek çocuk kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çoğu silahlı saldırıda olduğu gibi, bu sefer de yarı otomatik tüfekler kullanıldı. Oropeza’nın AR-15 yarı otomatik tüfekle ateş ettiği öğrenildi.

San Jacinto Şerifi Greg CapersKurbanların yakın mesafeden boyunlarından vurularak “neredeyse infaz tarzında” öldürüldüklerini söyledi.

Honduras Dışişleri Bakanı Enrique ReinaBu suçun sorumlularına kanunun tüm ağırlığının uygulanmasını talep ediyoruz” diye tweet attı.

Aynı caddedeki bazı sakinler, çalışma haftasının sonunda komşuların rahatlamak için silahlarını ateşlediklerini duymanın adetten olduğunu söylediler.

Birkaç konut arasında yaşayan Rene Arevalo Sr., gece yarısı silah sesleri duyduğunu ve bunun normal olduğunu söyledi. Arevalo, “İnsanların işten sonra, özellikle de Cuma gecesi bunu yapması normal. İçmek ve arka bahçede silahlarını ateşlemek için eve geliyorlar.”

FBI, Oropeza’nın fotoğrafı eşliğinde “Hatırlatma, görürseniz YAKLAŞMAYIN. Silahlı ve tehlikeli. Nerede olduğuna dair bir fikriniz varsa ihbar edin” uyarısında bulundu.

FBI’ın Houston’daki özel casuslarından biri olan James Smith“O dışarıda ve toplum için bir tehdit” diye uyardı.

Şerif Capers, “Onu köpekler, atlı polisler ve insansız hava araçlarıyla izliyoruz” dedi. Kapari, yoğun orman katmanlarının olduğu kırsal bir bölgede arama yaparken kıyafet ve telefon bulduklarını ancak iz süren köpeklerin kokularını kaybettiklerini söyledi.

Daha önce de Teksas’ın batısında gençlerin düzenlediği bir partiye düzenlenen silahlı saldırıda 9 kişi yaralanmıştı.

İki hafta önce, Alabama eyaletinde 16. doğum günü partisinde dört genç vurularak öldürüldü.

Daha önce Nashville’de bir okul, Kentucky’de bir banka, Güney Kaliforniya’da bir dans salonu silahlı saldırılara sahne olmuştu.

ABD’de bazıları yarı otomatik tüfeklerle yapılan silahlı saldırılar bu yıl rekor bir hıza ulaştı. 2023’ün ilk çeyreği tamamlanmadan Mart ayı sonunda ateşli silahlarla çeşitli saldırılar sonucu can kaybı 10 bini aştı.

ABD’deki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin verilerine göre, ateşli silahlar çocuklar ve gençler için en değerli ölüm nedenidir.

haber-gomec.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu