Haber

Şükrü Başdeğirmen “Isparta için tarihi bir anın başlangıcı”

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen başkanlığındaki Isparta Kentsel Hizmetleri Destekleme Derneği tarafından iş insanları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla inşa edilen eğitim binası törenle Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne teslim edildi. Lider Başdeğirmen, “Bu güzel okulda vatanımıza, milletimize hizmet edecek, devletini, milletini, ezanını, bayrağını bilen gençlerimiz geleceğimize yön verecektir.”

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen öncülüğünde kurulan Isparta Kentsel Hizmetleri Destekleme Derneği aracılığıyla Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne (ISUBÜ) kazandırılan eğitim binasının teslimi geniş katılımla gerçekleştirildi. Hızırbey Mahallesi’ndeki eski Kız Sağlık Koleji’nin bulunduğu 7 bin metrekarelik alanda yer alan 113 metrekare taban 5 bin 65 metrekare kapalı alana sahip eğitim binası bodrum + 4 katlı olup 17 derslik, 5 atölye, 3 laboratuvar, 18 idari işçi odası ve 10 teknik oda bulunmaktadır. Servis odası bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulu’nda 20 yılı aşkın süre öğretmenlik yapan merhum Çetin Büyükvanlı, 6 Aralık 2021’deki temel atma töreninde hazır bulunan ancak vefatı nedeniyle bugünkü teslim töreninde bulunamayan merhum Gazeteci Soner Toros ISUBÜ kurulduğunda üniversitenin fiziki altyapısının iyileştirilmesi konusunda o dönemde kendisine ışık tutanlardan biriydi. Kentsel Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanı ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, her iki ismi de rahmetle andığını söyledi.

Bu eğitim binasının bugün teslim edilmesinden duyduğu memnuniyeti, iş insanları ve hayırsever vatandaşlarla kurulan dernek aracılığıyla yapımına başlandığını ifade eden Başkan Şükrü Başdeğirmen, “Devletimiz bu tür binalardan 100’ler, hatta binlercesini inşa etme gücüne sahiptir. Ancak her şeyi devletten beklemeyelim, ‘devletimize karşı’ Biz vatandaş olarak görevimizi yapmalıyız diyerek bir okul yaptırıp devletimize sunmak istedik. Bu okul küçük bir hediye. Isparta içinden ve dışından hayırsever vatandaşlarımızdan devletimize, bu eğitime yapılan yatırımın ne kadar pahalı olduğunu, eğitimin günümüzde çok daha değerli olduğunu, ülkemizin bir adım daha ileri gidebileceğini gösteriyoruz. Daha da ileri gidersek, eğitimli bir toplum ve vatandaş grubuyla mutlaka ilerleyecektir. Çocuklarımızı çok daha iyi bir geleceğe hazırlamak için bu tür eğitim kurumlarına ihtiyacımız var. Bu eğitim kurumlarında hepimiz buna sahip çıkarsak daha değerli olur. Bu mutluluğu hep birlikte yaşadık ve bundan son derece mutluyum. Bizlere destek veren tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu bizim 6. okulumuz. Bu şartlarda Isparta’ya kazandırdığımız 6’ncı okulumuz. Bunlar çok güzel şeyler. Zenginlik cebinizdeki parayla gelmez, zenginlik kalbinizdeki o güzel güçle birlikte gelir. “Bu çalışma bir gönül zenginliğidir” diyen Erdoğan, hayırsever vatandaşlar destek verdiği sürece bu tür daha birçok çalışmayı yapabileceklerini düşündüklerini ifade etti.

Belediye Başkanı ve Kentsel Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanı Şükrü Başdeğirmen, konuşmasını şöyle tamamladı: “Biz belediye olarak yaptığımız bu binada herhangi bir çalışma yapmadık. Belediye bu binadaki briket ve fayans yapıştırıcısını bize bağışladı. Tüm masraflarımız hayırsever vatandaşlarımız ve iş insanlarımız tarafından karşılandı. Destek veren herkesten Allah razı olsun.” “Senden memnun olsun” diye devam etti.

Eski devlet hastanesinin kapatılmasıyla bölgedeki mağazaların çoğunun kapandığına dikkat çeken Başkan Başdeğirmen, “Maalesef bölgedeki mağazaların yüzde 80’i kapandı. ISUBÜ’müzün inşaatı başladı, toplantılar yaptık, toplantılar yaptık. Bölgeyi harekete geçirmek için görüşmeler yapılıyor. 2 ay önce yaptığımız bir toplantıda buranın adı Hastane Caddesi oldu.” Bundan sonra bu caddenin adını Üniversite Caddesi olarak değerlendireceğimizi söyledik. Bir sonraki meclis toplantımızda bu caddenin adını Üniversite Caddesi olarak tescil ettireceğiz. Esnafımız zorluk yaşadı. İnşaat başladıktan sonra esnaflarımız bölgeye gelmeye başladı. Burada 10 binin üzerinde öğrencimiz bu bölgedeki esnaftan alışveriş yapacak, dolayısıyla esnafımız da ticaretini yapacak. Sözün özü bu okulu yaptıranlara teşekkür etmektir. Bu okulun yapımında emeği geçen tüm vatandaşlarımızı alkışlıyorum. Eğitime desteğimiz devam etsin. Eğitimden daha pahalı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Eğitimli bir toplum ülkesini bir adım ileri taşır. Çorbanın tuzu olması bizi sevindiriyor. “Bu güzel okulda vatanımıza, milletimize hizmet edecek, devletini, milletin ezanını, bayrağını bilen gençlerimiz geleceğimizin bir parçası olacaklar inşaAllah” dedi.

Isparta Valisi Aydın Baruş, programda yaptığı konuşmada eğitim binasının yapımında emeği geçen hayırsever iş insanlarına ve vatandaşlara teşekkür ederek, “Teslim töreninin Isparta eğitimine yönelik üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu güzel eğitim kurumunda eğitim görecek gençler, ülkemizin geleceği için çok değerli çalışmalar yapacak, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunacak, kendi geleceklerini ve ailelerini kurtaracaklardır. Bu yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçen Isparta Kentsel Hizmetleri Destekleme Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine bu çalışmaya öncülük ettikleri için tekrar bu binanın üretim sürecinde “Özel teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Bu güzel iş birliğine katkı sağlayan tüm Ispartalı iş insanlarına, önde gelen sivil toplum kuruluşu liderlerimize ve tüm Ispartalı kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından eğitim binasının yapımında emeği geçen iş insanları ve hayırseverlere Vali Baruş, Önder Başdeğirmen ve Rektör Çatal tarafından plaketleri takdim edildi. Daha sonra binanın anahtarı Önder Başdeğirmen tarafından Rektör Çatal’a verildi. Namazın ardından protokol üyeleri binayı gezdi. -ISPARTA

haber-alasehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu