Teknoloji

Snap, teknoloji sektöründeki işten çıkarmalar nedeniyle iş gücünde %10 azalma olacağını duyurdu

ek inc(NYSE: PATLATMAK ). iş gücünü yaklaşık %10 veya yaklaşık 528 çalışan azaltmayı planladığını duyurdu. Şirketlerin ekonomik zorluklarla boğuşması ve ticari operasyonlara öncelik vermesi nedeniyle bu hamle, teknoloji sektöründeki daha geniş çaplı işten çıkarma eğiliminin bir parçası.

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat’in arkasındaki şirket, bu kararın, ekibi temel önceliklere odaklanacak şekilde yeniden yapılandırmayı ve zaman içinde büyümeye yatırım yapma yeteneğini sürdürmeyi amaçladığını belirtti. Snap, esas olarak kıdem tazminatı ve diğer ilgili maliyetlerle ilgili olarak 55 milyon ila 75 milyon dolar arasında vergi öncesi gider öngörüyor. Bu giderlerin 45 ila 55 milyon dolarının nakit harcamalar olması bekleniyor.

Bu maliyetlerin öncelikle 2024’ün ilk çeyreğinde kaydedilmesi bekleniyor. Snap’in hamlesi, Ocak ayında işten çıkarmalar açıklayan Amazon’un (NASDAQ: Amazon) ardından geldi. AMZN) ve Alfabe (NASDAQ: Google) diğer büyük teknoloji ve medya şirketlerinin izinden gidiyor.

Layoffs.fyi tarafından bildirildiği üzere, teknoloji sektöründe önemli işten çıkarmalar yaşandı; yılın başından bu yana 122 teknoloji şirketinde yaklaşık 32.000 işçi işten çıkarıldı. 2023 yılında tüm branşlar arasında en fazla işten çıkarmanın yaşandığı sektör teknoloji sektörü oldu ve toplam 168.032 kişi işten çıkarıldı. Bu sorun Microsoft’tadır (NASDAQ: MSFT) 10.000’den fazla işten çıkarmayı içeriyor ve mevcut ekonomik ortamın teknoloji endüstrisi üzerindeki yaygın etkisini vurguluyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu