Yaşam

Meral Akşener’den CHP’nin HDP ile görüşmesine yeşil ışık

Türkiye deprem sonrası kayıplarının yasını tutup yaralarını sararken bir yandan da seçim havasına giriyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Bire Bir programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

özellikle İYİ Parti tarafından 6. masada tartışılan bir konu. “HDP ile temas”Soruya Meral Akşener’in yanıtı şöyle oldu:

“Bu dilin düzeltilmesi gerekiyor”

Abdullah Uçar vardı. Yanıyorum. Kemal Bey ile ortak görüşmeler yaptım. Bursa’dan aday gösterdik. Abdullah’ı aradım mitinge götüreceğim. Kemal Bey yanımda. Başka arkadaşlar da var. ‘Abdullah ne diyeceksin oğlum’ dedim. Gözlerinde yaşlarla ‘Abla diyeceğim Kürdüm ama PKK’lı değilim’ dedi. ‘PKK ile nasıl mücadele ettiğimi dünya biliyor’ dedim. İşte dün ile bugün arasındaki fark bu. Abdullah, ‘Ben Kürdüm ama PKK’lı değilim’ diyor. Bu dilin düzeltilmesi gerekiyor. Bu dili başlatan Erdoğan’dır. Bu canavarca sistemden kurtulacaksak, herkesin bu gerçeği bilmesi gerekir.

“HDP ile bakan değişimi olamaz”

Dünkü çekişme olmayan bahiste görüşme bile sorun yaratıyorsa herkesin dikkatli olması gerekir. O masada defalarca dile getirildiği gibi o masada HDP yok. Mithat Hoca’nın dediğine göre onlar da itiraf etmiş. Zaman zaman HDP yöneticilerinden farklı söylemler geldi. O telaffuzların her biri bu ucube sistem yangınına odun atmak içindir dedim. Bu sağduyunun devam etmesi ve derinleşmesi gerekiyor. Bakanlık için alışveriş yapmak mümkün değil.

“CHP, HDP ile görüşebilir ama bize getiremez”

Diyalog başka bir şey, CHP diyebilirim, sempati duyarım. ‘Senin oy oranın HDP’den farklı, vedalaşalım’ deselerdi o masadan kalkardık. Ben hileli işlere karşıyım, dürüstlük ve açıklıktan yanayım. CHP’nin HDP ile görüşebileceği açık. Ama bizi asla getiremez.

kozlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu