Ekonomi

Kripto bankası Silvergate ayakta kalmakta zorlanıyor

Investing.com – Kripto faaliyetleriyle tanınan Silvergate, kontrol raporundaki bazı sorunlar nedeniyle finansal sonuçlarını SEC’e bildirmeyi bir hafta erteledi.

Silvergate hissesi, mali sonuçların olumsuz fiyatlanması nedeniyle %30’un üzerinde keskin bir düşüş yaşadı. Silvergate Bank’ın ana şirketi Silvergate Sermaye Corp., bağımsız denetim kuruluşunun belirli işlemleri tamamlaması için ek süreye ihtiyaç duyması nedeniyle, mali sonuçlarının açıklanmasının ertelenmesini talep etmiştir.

ABD’nin en büyük kripto kurumlarına bankacılık hizmeti veren Silvergate, Kasım ayında FTX’in çökmesinin ardından para çekme işlemlerindeki hızlı artışın ardından finansal sıkıntıya düştü ve şirket, müşteri taleplerini karşılamak için varlık satışına gitti. 5,2 milyar dolarlık borçlanma senedi satışı gerçekleştiren banka, Ocak ayında da Federal Konut Kredisi Bankası’ndan 4,3 milyar dolarlık kredi kullandı. Finansal krizin ortasında 4. çeyrekte 1 milyar dolar zarar açıklanırken, müşteri mevduatında yaklaşık 14 milyar dolar düşüş görüldü.

FTX İflas eden borsanın şirketle olan ticari ilişkisi nedeniyle dolandırıcılık faaliyetlerine imkan verdiği gerekçesiyle toplu davayla karşı karşıya kalan Silvergate Bank, yüzde 70’in üzerinde bir fiyat kaybını aksilik olarak görerek Wall Street’te en çok açığa satılan varlık oldu. takip etti. .

Silvergate stratejisini gözden geçirecek

gümüş kapı, finansal sonuçlarının açıklanması için ertelenen talebin ardından seans sonrası kapanış sonrası dönemde hisse senedi fiyatının %30’dan fazla kayıpla 13,5 dolardan 10 dolara gerilediğini gördü.

Banka dün SEC’e yaptığı açıklamada, bazı düzenleyici soruşturmalar ve davalara dayanarak stratejisini yeniden değerlendirdiğini söyledi. Silvergate’in mali sonuçlarını açıklamasının ardından şirketin faaliyetlerini sürdürecek sermaye yeterliliğine sahip olup olmadığı netlik kazanacak.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu