Haber

Elazığ’da Atlı Jandarma Timleri Başladı

“Atlı Jandarma Timleri” Elazığ’da Jeep Mesire alanında görev yapmaya başladı.

Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Komutanlığı’ndan (JAKEM) ‘Şahan’ ve ‘Hürkan’ isimli iki at ve ekip, Elazığ’ın tarihi ve turistik bölgelerinde araçların giremediği yerlerde görev yapmak üzere gönderildi. İl Jandarma Komutanlığı komutanlığına gönderilen atlı jandarma birlikleri, tarihi Harput İlçesi’nin ardından Cip Mesire alanında devriye gezmeye başladı. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören Şahan ve Hürkan’ı gören vatandaşlar, atlı birlikleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Atlı jandarma ekiplerinin yaz aylarında Harput ve Cip Barajı çevresinde görev yapacağı öğrenildi.

Fransa’da yaşadığını ve çocuklarıyla birlikte tatil için memleketleri Elazığ’a geldiklerini ifade eden Alan, Meclis’e yaptığı konuşmada, “Atlıları görünce çok şaşırdım. Aslında güzel bir şey. Hem çocukların dikkati hem de can güvenliğimiz için güzel bir olay.İlk defa burada böyle bir şey gördüm.Daha önce yurt dışında görmüştüm ama memleketimizde ilk defa gördük. Allah jandarma ve polis ekiplerimize zarar vermesin” dedi.

Elazığ’da yaşadığını belirten Yılmaz Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde kendileri ve TSK başta olmak üzere görevlerinin başında güvenliğimiz için her türlü fedakarlığı yapıyorlar. TSK ve jandarma teşkilatları.Onların varlığı bize vatandaş olarak güç veriyor.Onlar var oldukça biz de var olduğumuza inananlardanız.” terimleri kullandı. – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu