Ekonomi

Edremit Belediye Başkanı ve Kaymakam Zeytin Hasadı Etkinliğine Katıldı

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün düzenlediği “2. Tarımsal Üretim ve Tarladan Sofraya Gıda Güvenliği Bilincinin Oluşturulması” etkinliğine katıldı. Önder Arslan, Kaymakam Ahmet Odabaş ile birlikte çocuklarla birlikte zeytin hasadı yaptı.

Türkiye’nin en önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden Edremit’te zeytin hasat sezonu başladı. Edremit’in en önemli gelir kaynaklarından biri olan zeytin ürünlerinin önemi gelecek nesillerle paylaşıldı.

Edremit’in Güre İlçesi’nde zeytin yetiştiriciliği alanında faaliyet gösteren Ali Pekin Zeytin İşleme Tesisi’nde Güre Atatürk İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencilerine zeytin ve zeytin hasadı hakkında bilgiler verildi. Zeytinin ağacın dalından sofraya kadar olan serüveni Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü yetkilileri tarafından öğrencilere anlatıldı. Uygulamalı olarak gösterilen zeytin hasadında öğrencilere Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan eşlik etti.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Zeytinimizin ve zeytinyağımızın kıymetini bilmemiz lazım. Bereketli topraklarımızda kutsal zeytin ağacının meyvesi tarladan sofraya kadar uzun ve meşakkatli bir yol kat eder birer birer. Bu bilincin gelecek nesillere aşılanması adına bu tür etkinlikler çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” .

Proje etkinliğine Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sabriye Akçay katıldı. Yetkililer, proje kapsamında ilkokul öğrencilerine verilecek uygulamalı eğitimlerin hafta boyunca devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu