Ekonomi

Diyarbakır Tarım Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Diyarbakır’da 68 sivil toplum kuruluşu (STK) ve özel sektör temsilcisinin kuruluşunu duyurduğu Diyarbakır Tarım Kurulu, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Diyarbakır Ticaret Borsası’nın, Diyarbakır Tarım Kurulu Yürütme Kurulu Başkanı Engin Yeşil ve Yürütme Kurulu üyelerinin tam katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, kurulun çalışma programı oluşturuldu ve bölgede tarımın geliştirilmesine yönelik kararlar alındı. Toplantıda yönetim kurulu organları seçilerek çalışma alanları belirlendi. Kurulun ayda bir kez toplanması, gündemindeki konuların değerlendirilmesi ve ilgili kamu kurumlarıyla çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Diyarbakır Ticaret Borsası ve Diyarbakır Ziraat Odası Başkanı Engin Yeşil, bölgede tarım sektörünün yaygınlaştırılması, sürdürülebilirliğinin artırılması ve sektörün büyüme stratejilerinin doğru belirlenmesi amacıyla kurulun ilgili tüm kurumlarla birlikte çalışacağını belirtti. Yeşil, “Tarım da tüm ülkeler için savunma sanayi kadar gerekli ve vazgeçilmez bir sektör. Bu nedenle ilimizde tarım sektörünün tüm bileşenlerini kapsayan kapsamlı çalışmalar planlayacağız. Meclisimiz tarım sektörünün durumunu belirleyecek” Sektörün ve gelişmesine katkı sağlayacak ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının.” “Kuruluşlarımızın, STK’larımızın, üreticilerimizin ve akademisyenlerimizin görüş ve önerilerini alarak yol haritasını ortaya koyacağız” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu