Teknoloji

Disksiz Beyaz Xbox Series X Ortaya Çıktı

Görünüşe göre Microsoft, disksiz beyaz Xbox Series X için hazırlıklar yapıyor. Şimdilik resmi bir açıklama olmasa da, güvenilir kaynaklar tarafından hazırlıkların sürmekte olduğuna dair paylaşım geldi. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Toys for Bob ile Microsoft Arasında Anlaşma İmzalandı


Hatırlayacağınız üzere Activision Blizzard satın alımı sırasında FTC ile Microsoft arasındaki mahkeme sürecinde, gizli belgelerin yanlışlıkla halka açık olarak yayınlanması ile disk sürücüsüz Xbox Series X modeli ortaya çıkmıştı. Donanımsal olarak mevcut Xbox Series X ile hiçbir farkın olmayacağının söylendiiği disk sürücüsüz modelin, dairesel bir tasarımın olacağına dair bilgiler yer alıyordu.

Disksiz Beyaz Xbox Series X Geliyor

Yakın bir zaman önce ise disk sürücüsüz model yeniden gündeme geldi. eXputer tarafından ortaya koyulan ve The Verge dahil diğer önemli kaynaklar tarafından da doğrulanan söylentiye göre Microsoft, aynı Xbox Series S gibi beyaz ama disk sürücüsüz bir Xbox Series X için hazırlık yapıyor.

Yeni konsol tasarımsal olarak Xbox’la özdeşleşen dizayndan uzaklaşmıyor ancak tek değişiklik görünümünde değil. Kaynaklar, yeni konsolun yeni bir soğutucu ve bazı “küçük” donanım yeniliklerine sahip olabileceğini ancak en önemli noktanın fiyatı olacağını belirtiyor.

Microsoft’un Xbox Series X’in bu yeni dijital versiyonu için 50 ila 100 dolar daha az ücret talep edebileceği tahmin ediliyor. Tabii ki bu da Series S’in satışlarını büyük oranda baltalayabilir ancak kim bilir, belki de Microsoft bu atılımla Xbox Series S modelini emekliye ayırmayı planlıyordur.

Son olarak yeni dijital Xbox Series X’in bu yılın yaz aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu