Haber

CHP’li Muharrem Erkek: Seçimi kazanırsak kabinede Adalet Bakanı olarak görev yapacağım

Habertürk’te Hülya Hökenek’in sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda kabinede adalet bakanı olarak görev alacağını belirtti.

“BU KONUDA CİDDİ ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ”

Adam, “Genel liderimiz de Çanakkale’de bizi şaşırttı. ‘Çanakkale ve Balıkesir’in birer bakanı olacak’ dedi. Kimsenin şahsi bir korkusu yok” diyen Cumhurbaşkanımız yemin etsin göreve başlasın. Cumhurbaşkanı ve yardımcıları istişare edecek ve nihayetinde Cumhurbaşkanımız görev yapacak bakanları açıklayacak. 6 Şubat’ta bu sistem ve parti devleti darmadağın olmuştu. Devletin sütunlarının kesildiğini gördük. Bu kadro, devleti adalet ve liyakat esasına göre inşa edecektir.” ifadelerini kullandı.

“TOPLUMUN YÜZDE 70’İ ADALETE GÜVENMİYOR”

Avukat olduğunu belirten Erkek, şöyle devam etti: “Sokağın beklentisi adalet. Sadece mahkemede değil. Sosyal adalet, fırsat adaleti. Gelir dağılımında adalet. Kadın-erkek eşitliği, büyük bir beklenti. Adalete güven.” Bütün araştırmalarda görüyoruz ki toplumun yüzde 70’i adalete inanıyor, güvenmiyor, halk adalete güvenmez hale gelirse rejim biter, adaleti tesis etmekten bahsediyoruz. Adaletin en büyüğünü gençler ve yurttaki kadınlar yaşıyor. Adaletsizliklerin en büyüğünü çocuklar yaşıyor. Çocukların üçte biri ciddi yoksulluk çekiyor. Protein doğru düzgün eğitim alamıyor. Devlet okullarındaki tüm öğrencilerimize besin takviyesi yapacağız diyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu